Alkohol - slohovka.

17. října 2010 v 14:58 |  Bullshit
I bez něj to jde
Alkohol. Droga povolená od 18 let, ale i tak ji většina z nás pod povolenou hranicí konzumovala. Je to nezdravé, je to zakázané, návykové a ve větší míře nechutné. To je něco pro nás! Ale je to opravdu ta věc, kterou potřebujeme, abychom si připadali starší a cítili se jako dospělí? Na druhou stranu není nic horšího než, když se malé patnáctileté holčičky opíjejí do němoty, válí se po zemi, případně po někom a zvrací. S trochou štěstí jí někdo bude držet vlasy.
Tato droga také odstraňuje zábrany. Odstraňuje zábrany, ale zároveň to neznamená, že by se člověk nechoval podle toho, co chce a co by neudělal bez alkoholu. Možná by se bál nebo styděl, ale to rozhodně neznamená, že by se mělo požití alkoholu brát jako výmluva při podvádění. Občas vídám lidi, kteří skoční na diskotéce se člověkem, kterého vůbec neznají.
Ale ani kocovina, ranní nevolnost, výčitky svědomí a rána bez vzpomínek na minulý večer nezabrání mladým, aby konzumaci alkoholu omezili. Kdy potom přijde ten zlom a oni budou skutečně velcí, dospělí a zodpovědní za sebe a za své skutky? Kdy se lidé začnou bavit i bez alkoholu? Někteří moji známí nepřišli někam jen proto, že se báli, že bude zátah a oni nebudou moct pít alkohol. Vždycky jsem se domnívala, že lidé chodí do společnosti kvůli dalším lidem, kamarádům a přátelům a ne proto, aby se opili. Je opravdu smutné, když se člověk nedokáže bavit bez alkoholu. Takový člověk je opravdu chudák.
Mám kamarády, kteří abstinují, pijí alkohol i ty co ho pijí ve větší míře, ale mám je ráda všechny stejně. Nezáleží přece na tom, jestli se s vámi napijí nebo ne. Záleží na tom, jestli vás podrží, když budete potřebovat podat pomocnou ruku a jestli dokážete vy podržet jeho. Pravý přítel se s vámi zasměje i bez alkoholu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Wify* *Wify* | Web | 24. října 2010 v 16:09 | Reagovat

alkohol a všeobecně drogy jsou metlou lidstva, jenže některým je to prostě jedno...

2 Sonička Sonička | Web | 24. října 2010 v 17:33 | Reagovat

Vymetat se musí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama